Тема ОБЧИСЛЕННЯ ЛОГАРИФМІВ
Мета:
• навчальна — узагальнити знання учнів і сформувати вміння обчислювати логарифми, застосовуючи основну логарифмічну тотожність та властивості логарифмів;
•
розвивальна — розвивати прийоми розумової діяльності, логічне мислення,
увагу, пам'ять, культуру математичного мовлення, вміння працювати самостійно та в групі, розширяти
кругозір учнів;
• виховна — виховувати
пізнавальний інтерес до алгебри, естетичні смаки та творчу
уяву, допитливість, прагнення знати
більше, згуртованість, повагу до товаришів та їхньої думки.
Матеріально-технічне оснащення уроку: дидактичний матеріал (карта гри-подорожі, ілюстрації зупинок, картки з інтерактивними
завданнями, таблиця підсумків);
технічні засоби навчання (мультимедійний комплекс,
презентація).
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Викладач перевіряє явку учнів на
заняття та їхню готовність до уроку.
II. Мотивація
навчальної діяльності, повідомлення теми та
мети уроку,
очікуваних навчальних результатів.
Викладач повідомляє тему та мету
даного уроку, етапи його
проведення, представляє консультанта та
знавця історії.
III. Надання
необхідної інформації.
Допомагають викладачу два
учні-консультанти. Консультант
отримує залікову таблицю, у якій фіксує кількість набраних балів, допомагає учням, надає інформацію до кожної зупинки.
Залікова таблиця
|
Отримані бали
|
||
Група 1
|
Група 2
|
Група 3
|
|
Завдання 1
|
|
|
|
Завдання 2
|
|
|
|
Завдання 3
|
|
|
|
Завдання 4
|
|
|
|
Завдання 5 '
|
|
|
|
Завдання 6
|
|
|
|
Завдання 7
|
|
|
|
Разам
|
|
|
|
Учням повідомляються правила гри, вони об'єднуються в три команди. Кожна команда обирає собі капітана. Подорож відбувається по вказаному маршруту, що складається із 7 зупинок — етапів гри. Кожна команда на етапах гри отримує картки із завданнями. На дошці також вивішено залікову таблицю, до якої в процесі гри заносяться зароблені бали команд-учасниць.
IV. Подорож по маршруту. «Слюсарна справа».
Зупинка
1. «Гайки та болти"
|
Картка 1
Розв`яжіть рівняння
та
розшифруйте
слово :
1)
2)
3)
;
4)
;
9
|
|
1
|
3
|
|
7
|
А
|
Г
|
Й
|
К
|
И
|
Д
|
|
|
|
|
|
|
Зупинка 2. «Гнуття»
|
Прологарифмуйте вирази:
1)
lg
;
2)
.
Зупинка
3. "Різьба"
|
1
|
|
|
-2
|
2
|
lg0,1
|
|
-1
|
3
|
ln1
|
|
0
|
4
|
|
|
|
5
|
|
|
|
6
|
|
|
3
|
7
|
|
|
4
|
Зупинка 4
"Ключі"
|
Картка 4
Розгадайте
кросворд:
1)Що є
об`єктом нашої уваги на
уроці?
2)Як
називають логарифм виду
ln a?
3)Чому
дорівнює х
у виразі:
4)Що є
основою такого
логарифма
lg l?
5)Який знак
потрібно поставити у
виразі
6)Чому дорівнює
значення
виразу
?
7)Скільки зупинок на
карті-маршрутів?
|
1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
||||||
|
4
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
5
|
|
|
|
|
|
||||
|
6
|
|
|
|
|
|
||||
|
7
|
|
|
Зупинка
5. «Підшипники»
|
Картка 5
1)
lg8 +lg125;
2)
+
;
3)
;
4)
lg13-lg13.
Зупинка
6. «Лещата»
|
Обчисліть:
1)
;
2)
;
3)
;
4)
;
5)
-
.
Зупинка
7. «Фініш»
|
Картка 7
Знайдіть невідоме число в квадраті.
?
|
|
|
=
|
|
+
|
x
|
-
|
|
V. Підсумок уроку.
Учні відповідають на запитання за
методом «Мікрофон»:
- Що таке логарифм?
- Основні властивості
логарифмів.
- Логарифмічна тотожність.
V1. Домашнє завдання.
Розділ V, § 1, питання 1—12, вправи № 3, 9, 13(за вибором).
Немає коментарів:
Дописати коментар